2017 nın En İyisi: DJI Phantom 4

Sadece teknolojik olarak değil Haber, ordu, askeriye ve daha bir çok alanda yararlanılan Drone lerin En iyisi 2016 yılında belli oldu.
İşte Karşınızda DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro özellikleri ve fiyatı itibariyle drone pazarının en gelişmiş modellerinden DJI Phantom 4‘ün güncellenmiş versiyonu. DJI geçmişte her başarılı firmanın yaptığı gibi artık sadece kendisiyle rekabet ettiği bir dünya kurguladı ve rehavete kapılmadan her hamlesinde çıtayı daha da yukarı çıkarmak için uğraş veriyor.

KAMERA

Kamerayla başlayalım. 20MP fotoğraf çekebilen ve 11.6 stop dinamik aralığa sahip 1″ inç CMOS sensöre sahip. Bu kameranın şöyle bir özelliği var ki, drone hızlı bir şekilde giderken veya hızlı hareket eden bir nesneyi çekerken işinizi çok daha kolaylaştıracak bir mekanik perde sistemi kullanılmış.
Ayrıca 11.6 stop gibi daha geniş bir dinamik aralığa sahip olduğu için geniş kadrajlarda çekim yaparken patlayan görüntü sıkıntısı daha az kendini gösterecektir.

Zira drone kullanıcıları bilirler, çekimlerde gökyüzü aşırı parlakken karanlık alanlarda kalan görüntülerin detayları kayboluyordu. Kafanızda daha somutlaşması için şunu belirtelim, Canon 5D Mark III ile aynı dinamik aralığa sahip ve Yeni kamera burst mode aktifken saniyede 14 kare fotoğraf çekebiliyor ve 60fps slow motion video çekebiliyor.

4K VİDEO

Geliştirilmiş video işleme sistemi sayesinde videolarınızı 100Mbps bitrate DCI 4K/60fps (4096×2160/60fps) çekebilirken, yüksek çözünürlüklü slow motion çekimler de yapabiliyorsunuz. Phantom 4 Pro ayrıca hem H.264 video codec hem de H.265 video codec (Maksimum Çözünürlük: 4096×2160/30fps) de destekliyor.

Ayrıca; DJI Phantom 4 Pro 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Daha önceki DJI dronlarındaki maksimum havada kalma suresi 15-20 dakika ile sınırlıydı.
Çarpma onleyici sensorler ile Ayrıca, yeni sensörlerle birlikte dronun çıkabileceği maksimum hız 35 km/h’den 50 km/h’ye çıktı.
Şimdilik fiyatı ABD’de 1,499$

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir